Slobodini igrači se ispromašivali, ali ipak potiv TOŠK-a osvojili nove bodove (Foto)

Strijelci za Slobodu bili su Husejinović u 15. i Delić u 42. minuti udarcem sa 11 metara
Fudbal, Prva federalna liga, Sloboda, TOSK
Sloboda uoči posljednjeg kola prvog dijela šampionata vodi na tabeli sa 33 boda (Foto: Darko Zabuš)

U susretu 14. kola Prve federalne nogometne lige, večeras je na stadionu Tušanju u Tuzli domaća Sloboda pobijedila ekipu TOŠK-a iz Tešnja rezultatom 2:0 (2:0).

Poveli su Tuzlaci golom Husejinovića u 15. minuti udarcem s lijeve strane. Lopta se od golmana gostiju odbila u mrežu – 1:0.

Na 2:0 povećao je Delić u 42. minuti nakon “kreča”. Prethodno je u kaznenom prostoru Tešnjaka kazneni udarac skrivio Obradov. Delićev projektil bio je nezaustavljiv – 2:0.

Teško je iko mogao pretpostaviti da nakon dobre igre i inicijative u prvom poluvremenu Nalićevi izabranici neće do vrha napuniti mrežu gostiju.

Ipak se to nije dogodilo, što zbog nepreciznosti domaćih šutera, što zbog pomanjkana sreće. Tako je Vulić u nastavku pogodio gredu, dok sjajne prilike za gol nisu realizovali Dilaver, Dervišagić, Ćivić, Husejinović, Hadžanović, Kalesić…

U 68. minuti pozlilo je jednom navijaču Slobode na Sjevernoj tribini, pa mu je ukazana pomoć, a pritrčali su igrači oba tima da pomognu. Vozilom Službe hitne medicinske pomoći navijač je odvezen sa stadiona u Dom zdravlja gdje mu je ukazana ljekarska pomoć.

Pogledajte VIDEO preuzet sa stranice sportsport.ba

Koliko je gopstujući tim bio u podređenom položaju pokazuje podatak da su prvi udarac u okvir Slobodinog gola uputili u 78. minuti.

Sloboda nakon ove pobjede i dalje vodi na prvenstvenoj tabeli sa 33 boda, dok je TOŠK ostao na 8.

U posljednjem 15. kolu kolu Sloboda igra u Maglaju protiv ekipe Simm Bau, dok Stupčanica odlazi ekipi G. Rahića (13:30).

Sutra u derbiju 14. kola igraju Stupčanica (2. – 29 bodova) – Goražde (3. – 25 bodova) (MY TV, 13:30).

U ostalim susretima 14. kola postignuti su ovi rezultati:

Rudar – Simm Bau 1:1, Budućnost – Tomislav 3:1, Jedinstvo – Bratstvo 1:0, Zvijezda – G. Rahić 0:2, Gradina – Čelik 1:0, Radnik – Mladost 5:1. (mp – Foto: Darko ZABUŠ)