Rukometaši Slobode trijumfovali u rovovskoj bitci protiv Kastriotija i izborili nastavak evropskog puta (Foto/Video)

Međutim sedmerac skida sjajni Berin Brkić, te sa druge strane pogađa Ermin Ombaša za ovjeru pobjede tuzlanskog sastava i na kraju prolaz u drugi krug.

(Sjajni Faris Čolaković predovdio je Tuzlake u ovom susretu sa devet golova – Foto: Darko Zabuš)

Uzvratna utakmica Europa kupa između Slobode i Kastriotija sa Kosova ponudila je izuzetno zanimljivu i interesantnu utakmicu. Na kraju slavili su domaći rukometaši rezultatom 32:28 (13:15).

Prvo poluvrijeme bolje je otvorila domaća ekipa i u jednom trenutku imala i četiri gola razlike, međutim izuzetno čvrsti gosti sa Kosova nisu se predavali pa na kraju prvog poluvremena poveli su rezultatom 13:15.

Drugo poluvrijeme slično kao i prvo, izuzetno čvrste odbrane sa obje strane ali izabranici Mirka Mikića pokazuju više želje za pobjedom te u 53. minuti susreta imaju prednost od 28:24. Međutim i tada se gosti nisu predavali pa su u 58. minuti imali su zaostatak od -3 i napad da dodatno istope prednost Slobode.

Međutim sedmerac skida sjajni Berin Brkić, te sa druge strane pogađa Ermin Ombaša za ovjeru pobjede tuzlanskog sastava i na kraju prolaz u 2. kolo Evropa kupa.

Nakon rovovske bitke na kraju 32:28, te prolaz izabranika Mirka Mikića u drugi krug Evropskog kupa.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bili su Faris Čolaković sa 9 , dok je Luka Ivanić postigao sedam golova. U strijelce su se još upisali: Ombaša, Čajić i Rustamov po 4, Dragičević 3, te Milkunić 1 gol.

Bolji od ostalih u redovima Kastriotija bili su Deniz Terziqi sa 9, Lulzim Shabani sa 7, te Sula i Ramadani po 4 gola itd. golova.

I drugi naš klub u ovom takmičenju, Leotar iz Trebinja, plasirao se u 2. kolo. Nakon poraza u prvoj utakmici u Turskoj (37:33), naš predstavnik je u uzvratu na domaćem terenu pobijedio ekipu Koycegiz Belediye rezultatom 33:28. (SB, Foto: Darko Zabuš/TL, Video: TL)