Sloboda se časno oprostila od Evropskog kupa, šansa propuštena u Mejdanu! (Foto)

U finišu prvog i drugog poluvremena došli su na -3 gola, ali nisu ostvarili "čudo" i pobijedili, pa je jasno da je šansa za prolazak u četvrtfinale kupa propuštena u Tuzli, kada su odigrali vrlo loše u napadu, mada sjajno u odbrani

Rukometaši Krke iz Novog Mesta plasirali su se u četvrtfinale EHF Evropskog kupa, nakon što su večeras u dvorani Marof pobijedili tuzlansku Slobodu rezultatom 29:26 (14:11).

Podsjetimo, Krka je slavila i u Mejdanu, prije sedam dana, rezultatom 19:15 (9:6), a Sloboda se nakon eliminancije Klaskvika s Farskih otoka, Maccabi LeZiona i Spor Toto Kluba oprostila od daljeg takmičenja, ostvarivši, ipak, najbolji uspjeh na međunarodnoj sceni u istoriji kluba.

U večerašnjem susretu Tuzlaci su djelovali mnogo bolje nego u Mejdanu, veći dio utakmice držali su priključak za Slovencima, ne dopuštajući im da naprave veću gol-razliku, barem ne na duži period.

U finišu prvog i drugog poluvremena došli su na -3 gola, ali nisu ostvarili “čudo” i pobijedili, pa je jasno da je šansa za prolazak u četvrtfinale kupa propuštena u Tuzli, kada su odigrali vrlo loše u napadu, mada sjajno u odbrani. Napravili su tada mnogo tehničkih pogrešaka, čak sedam puta uzdrmali su vratnicu, nisu iskoristili dva “penala” što su igrači Krke iskoristili i slavili. Ali, sada je sve gotovo treba se posvetiti domaćem prvenstvu i ponovo pokušati izboriti pravo na evropsku scenu.

Strijelci za Krku: Majstorović 9, Muhić 6, D. Rašo, Nikolić, Kukman po 3, Vulić i Stanojević po 2, Horvat 1 pogodak.

Za Slobodu su golove postigli: Kurteš 5, Mišetić i Gabrieri po 4, Milkunić 3, Dragičević, Knežević, Buljina, Grubić po 2 gola, te Suhonjić i R. Čajić po 1.

Ponovo je golman domaćih Jure Blažević sjajno branio, odbranivđši 15 udaraca.

Sjajan je bio i Goran Anđelić sa 11 odbrana, dok je Berzad Demirović upisao dvije. (mp, tl)