Sloboda remizirala s Vogošćom, Čajić nije iskoristio “sedmerac” za pobjedu!

Rukomet_Vogosca_Sloboda_Cajic
(Renato Čajić je postigao 6 golova za Slobodu protiv Vogošće – Foto: D. Zabuš, arhiva)

Rukometaši tuzlanske Slobode i šestu utakmicu uzastopno neporaženi su u prvenstvu BiH, jer su danas u Vogošći, u susretu 18. kola Premijer lige, remizirali s Vogošćom odigravši 26:26 (15:14).

Ali su imali peh da je prvi strijelac gostujuće ekipe na današnjoj utakmici, Renato Čajić, tridesetak sekundi prije kraja, kod rezultata 25:26, propustio pogoditi za pobjedu. Njegov šut sa 7 metara odbranio je golman domaćih Čordalija, a u posljednjem napadu, praktično u posljednjim sekundama susreta, Ombaša je zabio gol za 26:26.

Golman Čordalija, koji je upisao ukupno 12 odbrana, zaustavio je čak četiri “sedmerca” igračima Mirka Mikića, i svakako je najzaslužniji za bod koji je osvojila Vogošća.

Domaći tim vodio je cijelo prvo poluvrijeme, nekoliko puta s četiri gola prednosti, ali su Tuzlaci u finišu smanjili na 15:14, što je bio rezultat poluvremena.

Čajić je u 33. minuti sa 7 metara izjednačio na 15:15, da bi Pavlak u istoj minuti prvi put doveo Slobodu u prednost – 15:16.

Od tada, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, i do kraja susreta nijedna nije vodila s više od jednog gola. U 53. minuti, kod rezultata 25:24 gosti su dva puta uzdrmali gredu šutevima sa 7 metara, najprije Gabrieri, a zatim Skopljak.

Na 25:25 poravnao je Knežević nepune tri minute prije kraja. Domaći prave grešku u napadu, a Čajić minutu i po prije kraja susreta ponovo dovodi Tuzlake u vodstvo – 25:26.

Golman Slobode Anđelić, koji je upisao ukupno 8 odbrana, u dramatičnoj završnici brani “zicer” i daje suigračima priliku za velika dva boda. I onda Čajićev “sedmerac” brani Čordalija, a u nastavku utakmice Lukić je isključen i Vogošćani sa dva igrača više u napadu (bez golmana) uspijevaju doći do boda – Ombaša je šutirao, Anđelić je dodirnuo loptu, ali je ipak završila u mreži – 26:26.

Sloboda u proljetnom dijelu sezone još nije izgubila, uz tri pobjede upisala je dva remija, oba na gostovanju, ali svakako će žaliti za bodom iz dvorane “Amel Bečković” u Vogošći. Imali su sve u svojim rukama, ali… i Čordalija je danas imao svoj dan!

U ekipi Vogošće Đapo je postigao 8, Rujanac i Memić po 4, Ombaša 3 gola itd..

U ekipši Slobode R. Čajić je upisao 6 golova, Gabrieri i Knežević po 4, Grubić 3, Suhonjić, Buljina i Pavlak po 2, dok su po gol postigli Mišetić, Kurteš i Skopljak. (tl)