Sloboda protiv Gradine ostvarila četvrtu uzastopnu pobjedu (Foto)

U okviru 4. kola Prve federalne lige BiH, večeras je na stadionu Tušanj, pred oko 2.500 gledatelja, ekipa Slobode pobijedila Gradinu iz Srebrenika rezultatom 4:0 (1:0).

Tuzlaci su dominirali tokom cijele utakmice a poveli su već u 3. minuti golom Dilavera koji se najbolje snašao u gužvi pred golom gostiju.

Ovo je Dilaverov četvrti gol u dosadašnjem toku sezone.

Na 2:0 povisio je Delić u 58. minuti koji je vješto iskoristio veliku grešku golmana Gradine Vidakovića i iz blizine je ubacio loptu u mrežu.

U utakmici brojnih prilika za domaće, treći gol postigao je Merdović debitantskim pogotkom u dresu Slobode, da bi u prvoj minuti sudijske nadoknade vremena konačan rezultat postigao Dervišagić.

SLOBODA: Muminović, Beganović, Mujkić, Hasanović, Husejinović, Dilaver, Delić, Kurtalić, Čivić, Kalesić, Hasanbegović.

GRADINA: Vidaković, Andrić, Salanović, Forić, Ćosić, Husejnović, Jusić, Imamović, Berbić, Numanović, Panjeta.

Ostali rezultati 4. kola:

Simm Bau – Zvijezda 3:1, Bratstvo – Radnik 2:1, Čelik – Goražde 2:0, Jedinstvo – Budućnost 1:1, Rudar – G. Rahić 2:1, Tomislav – Mladost (DK) 3:1.