Sloboda “prosula” bodove u G. Rahiću, Dervišagić nije iskoristio “penal” za pobjedu!

(Sloboda već 11 kola nije poražena, ali svejedno prosipa bodove – Foto: FK G. Rahić)

U posljednjem susretu 24. kola Prve federalne nogometne lige, danas su u Gornjem Rahiću istoimeni domaći tim i tuzlanska Slobosda podijelili bodove odigravši 2:2 (1:1).

Susret je obilovao žestokim duelima igrača oba tima, bilo je i tučnjave, a iako su domaći igrači postigli tri gola, susret je okončan bez pobjednika.

Naime, Sloboda je povela u 6. minuti autogolom golmana Bahora. Kurtalić je šutirao, pogodio gredu, a lopta se od leđa golmana odbila u mrežu – 0:1.

Domaći su izjednačili u 26. minuti golom Softića, a u 56. minuti uslijedio je preokret, kada je za vodstvo domaćih gol postigao Mahmud, bivši Slobodin junior.

U 85. minuti “vječiti spasitelj”, Komazec pogodio je za 2:2 i nakon toga obje ekipe su mogle slaviti, ali nije iskorišteno nekoliko dobrih prilika za gol na obje strane.

U 89. minuti sporna situacija – dosuđen je penal za Slobodu, sudija Kapo je pokazao na ‘bijelu tačku’, ali je šut Dervišagića odbranio golman Bahor.

Sada se Stupčanica primakla prvoplasiranoj Slobodi na svega tri boda. Tuzlaci imaju nešto teži raspored u posljednjih pet kola. Već u narednom kolu na Tušnju gostuje Čelik, dok Stupčanica ide u goste “davljeniku” Rudaru iz Kaknja. (tl)