Sloboda poražena na Tušnju, gledatelji bez TV prenosa (Foto/Video)

Gledatelji nezadovoljni izdanjem 'crveno-crnih', a ljuti i oni koji su željeli utakmicu pratiti putem malih ekrana, ali prenosa s Tušnja nije bilo

Fudbaleri Slobode doživjeli su i drugi poraz na startu nove sezone u WWin ligi. Nakon što su u prošlom kolu praženi od Sarajeva (3:1), bez bodova su ostali i danas na Tušnju gdje su ih nadigrali igrači Posušja i slavili s 0:2 (0:1).

Prvi gol za goste postigao je Jenjić glavom u 37. minuti, iz prvog napšada gostiju na utakmici, a drugi Rozić u 48. minuti susreta. Prethodno je pogodio stativu, a odbijenu loptu plasirao je u mrežu.

Uvodnih 15 minuta na Tušnju proteklo je u igri između dva šesnaesterca bez izglednih prilika, a prva izglednija šansa viđena je u 16. minuti kada je Boban šutirao preko gola. Nakon Bobaove prilike uslijedio je ponovo nešto mirniji i tvrđi period igre. Gosti, u 37. minuti nakon prve prave prilike dolaze do vodstva, strijelac vodećeg gola bio je Bruno Jenjić.

Nastavak susreta donosi novi gol gostiju, već u 48. minuti za 0:2 pogodio je Vinko Rozić.

Domaćin se radovao u 54. minuti kada je Cvijanović šutirao, pogodio prečku, a lopta je potom ‘šetala’ linijom. No, nakon VAR provjere ipak utvrđeno da nije prešla gol liniju i rezultat je ostao 0:2.

(Izjava trenera Posušja Duška Vraneševića)

Pokušavali su domaći igrači doći do gola kojim bi smanjili zaostatak, ali to je otvaralo prostor za goste koji su brzom tranzicijom dolazili do izglednih prilika, ali promjene rezultata nije bilo.

U narednom kolu Sloboda će na gostovanje aktuelnom prvaku Borcu, dok će Posušje na domaćem terenu dočekati Slogu.

(A evo šta je o utakmici rekao Marko Maksimović, trener Slobode)

Nezadovoljni su gledaoci koji su došli na Tušanj, ali i oni koji su željeli prenos pratiti putem TV ekrana, ali ga nije bilo zbog pšroblema s napajanjem kamera i reportažnih kola Arena Sporta, što je potvrđeno i iz NS BiH. (tl – Foto: Darko Zabuš)