Sloboda poražena na Koševu: Bandić dosudio tri ‘penala’

Prva dva gola postignuta su na intervenciju VAR-a, a treći je presudio u korist Bordo tima
(Sarajevo je na Koševu opravdalo ulogu favorita – Foto: SC sport)

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su večeras ekipu Slobode iz Tuzle rezultatom 3:1 (1:1) i tako najavili pohod na titulu Wwin lige Bosne i Hercegovine.

Nije dobro počelo za ekipu Sarajeva. Bivši igrač Sarajeva Said Husejinović je u 21. minuti pogodio iz penala, iako je Rockov umalo odbranio udarac. Sdija Antoni Bandić je konsultovao VAR i procijenio da je jedan igrač Slobode gurnut s leđa pred vratima Sarajeva, te je dosudio ‘kreč’.

Poslije vodstva, Sloboda do kraja utakmice nije mnogo pokazala.

Sarajevo je izjednačilo u sudijskom vremenu prvog poluvremena također iz penala, a strijelac je bio Guliashvili! I ovdje je odlučivao VAR, a zbog igranja rukom Beganovića.

Guliashvili je bio siguran s ‘bijele tačke’, iako se Muminović bacio u pravu stranu.

Bordo tim je nakon 10 minuta u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat, a strijelac u 59. minuti bio je Đorđević. Nakon što mu se odbila lopta, zakucao je u mrežu iza nemoćnog Muminovića, dok su braniči Slobode bili ‘nijemi posmatrači’.

Do kraja meča Bordo tim je rutinski priveo meč kraju, a treći gol su postigli također iz penala, kada je rukom igrao Hadžanović. Strijelac sa 11 metara bio Ćataković.

U finišu susreta Sarajevo je moglo i do četvrtog gola. Slobodan udarac sa oko 20 metara izveo je Guliashvili, prebacio je ‘živi zid’, ali je Muminović pravom bravurom spriječio pogodak. (vb, tl)