Sloboda pobjedom u Bihaću zadržala lidersku poziciju na tebeli Prve lige FBiH

Sloboda jke pobjedom u Bihaću zadržala prvo mjesto na tabeli i razliku od tri boda u odnosu na drugoplasiranu Stupčanicu
danas se igraju cetiri preostale utakmice osmine finala kupa bih fk sloboda na tusnju docekuje fk sarajevo
Sloboda je pobjedom u Bihaću zadržala lidersku poziciju na tabeli Prve federalne lige (Foto: Arhiva/TL)

U susretu 17. kola Prve federalne nogometne lige, danas je u Bihaću domaće Jedinstvo poraženo u susretu sa tuzlanskom Slobodom rezultatom 1:2.

Do vodstva je Sloboda došla u 43. minuti nakon velike greške domaće golmana kojem je ispala lopta. Sve to je pratio Kalesić koji je poentirao za 0:1.

Vrijedi dodati i to da su domaći igrači nekoliko puta u toku prvog poluvremena protestovali kod glavnog sudije, a posebno je to bilo nekoliko minuta prije nego što su primili gol, kada su tražili penal, ali se sudija nije oglasio.

Domaći igrači su dosta bolje ušli u drugo poluvrijeme i bilo je jasno da su krenuli po poravnanje. Upravo to se desilo u 58. minuti kada je Smailović postigao prelijep pogodak za 1:1.

Do novog vodstva Tuzlaci su stigli u 71. minuti utakmice. Nakon gužve pred golom Jedinstva ponovo se najbolje snašao Kalesić koji postiže svoj drugi gol na ovom susretu – 1:2.

To je bio i konačan ishod susreta u kojeme tim trenera Zlatana Nalića tražio pobjedu za ostanak na liderskoj poziciji.

Nakon ove pobjede Sloboda je sa 40 bodova zadržala tri boda prednosti ispred Stupčanice. U narednom kolu Sloboda na Tušnju dočekuje ekipu Budućnosti iz Banovića, dok Stupčanica gostuje kod Bratstva u Gračanici. (tl)