Sloboda nezaustavljiva: Pola tuceta golova u mreži Mladosti (Foto)

Fudbaleri tuzlanske Slobode ne znaju za predah. Pobjede i samo pobjede. Ovoga puta u susretu 9. kola Prve lige Federacije BiH, Tuzlaci su na Tušnju deklasirali Mladost iz Doboj Kaknja rezultatom 6:2 (3:1).

Bila je to još jedna dobra utakmica domaćih igrača koji su demonstrirali “silu i ubojitost”, što je deseta u nizu službenih pobjeda ekipe trenera Zlatana Nalića od početka sezone, računajući i Kup BiH.

U osmom kolu su Tuzlaci na Tušnju večeras ugostili Mladost iz Doboja kod Kaknja, te slavili s nevjerovatnih 6:2.

Tarik Kapetanović je načeo mrežu gostiju u 19. minuti, a prednost Slobode je duplirao Haris Dilaver osam minuta poslije.

Na trenutak se Mladost DK vratila u meč golom Marcela Kurevije u 30. minuti, ali brzo je Said Husejinović (36. minut) iz penala vratio Slobodi prednost od dva gola (3:1).

U nastavku još tri lopte u mreži Mladosti. Redom su pogađali Luka Merdović, Dino Kalesić i Damir Bečar, koji postiže autogol, a konačnih 6:2 u finišu postavlja Faruk Piljug.

Sloboda je nakon osam kola na maksimalnih 24 boda, a Mladost je posljednja sa samo četiri.

REZULTATI 8. KOLA:

Sloboda – Mladost 6:2, TOŠK – G. Rahić 4:0, Rudar – Tomislav 1:2, Bratstvo – Čelik 2:2, Simm Bau – Goražde 2:1, Jedinstvo – Radnik 1:0, Gradina – Zvijezda 1:0, Budućnost – Supčanica ‘0:2.