Sloboda na Zlatiboru bolja od Rudara iz Pljevalja

Nogometaši Slobode su na zlatiborskim pripremama večeras odigrali prvi test meč protiv crnogorskog prvoligaša Rudara iz Pljevalja.

Utakmica je okončana trijumfom 2:0 (0:0) za Crveno – crn koji su ovom prilikom pružili dobru dobru igru.

Mladen Žižović je utakmicu započeo sa sljedećom postavom:

Bukvić, A. Beganović, Ćivić, Karišik, Devedžić, Kurtalić, Dž. Beganović, Predragović, Mujagić, Husejinović i Alić.

Nakon što su mreže mirovale u prvih 45 minuta, nastavak susreta donio je golove u mreži Rudara.

Šansu za igru dobili su i ostali prvotimci, a u listu strijelaca se u 46. minuti upisao Mirsad Ramić.

Do kraja susreta Crveno – crni su povisili na konačnih 2:0, a gol u 81. minuti postiže Saša Maksimović.

Bio je ovo drugi pripremni meč našeg tima u okviru uigravanja za novu premijerligašku sezonu. U prvoj utakmici, u Tuzli, Sloboda je remizirala sa Sarajevom (1:1).

Za vikend Crveno – crne očekuju još dva test susreta, saopćeno je iz FK Slobode. (tl)