Sloboda i protiv Čelika “prosula” bodove na Tušnju, ali povećala prednost na vrhu tabele! (Foto)

(Sloboda je drugi put u zadnje tri utakmice na Tušnju "prosula" bodove. Dobra igra i šanse u prvom, loše u drugom poluvremenu)

U susretu 26. kola Prve federalne lige BiH, na Tušnju su Sloboda i Čelik podijelili bodove odigravši 0:0.

Nakon Radnika iz Hadžića, i Zeničani su uzeli bod lideru prvenstva na Tušnju, ekipi koja je samo zahvaljujući pobjedi Rudara u Kaknju protiv Stupčanice (1:0), povećala bodovnu razliku na vrhu tabele na četiri boda (Sloboda 59, Stuplčanica 55).

Sloboda je bila puno bolja na otvaranju utakmice. Bilježimo dvije dobre prilike, prvo za Delića, zatim za Vulića. Delić je imao još jednu šansu sredinom prvog poluvremena, no golman Durmo je sjajno intervenisao.

U 36. minuti svi na Tušnju su vidjeli loptu u mreži Čelika. Komazec je sjajno uposlio Merdovića koji je pobjegao odbrani Čelika šutirao na skoro prazan gol, ali pojavio se golman Durmo i čudesnom intervencijom spasio goste iz Zenice.

Do kraja prvog poluvremena bilježimo još pokušaj Komazeca glavom, lopta je otišla preko gola Čelika.

U nastavku prve prijete gosti preko Karalića u 47. minuti, a domaćini su zaprijetili u 62. minuti, odlično je šutirao Kalesić ,lopta je otišla preko gola golmana Durme.

Iako je Sloboda imala terensku inicijativu, nije bilo pravih prilika. Mučili su se u napadu, Zeničani su odolijevali bez problema svim pokušajuma da savladaju odličnog Durmu. Što se igra bližila kraju, domaće je hvatala velika nervoza, pa su igrali konfuzno, bez prave akcije i prilike.

Jednu od rijetkih ima je u 82. minuti, Cvijanović. Lijepo je primio loptu, ali je loše šutirao iz dobre pozicije.

U narednom kolu Sloboda gostuje ekipi Tomislava koja je danas u Kosovi kod Maglaja pobijedila domaći Simm Bau sa 4:0.

Stupčanica će u isto vrijeme u goste Radniku iz Hadžića koji je danas poražen od Zvijezde iz Gradačca 2:1, te su mu bodovi veoma potrebni za opstanak u ligi.

FK Sloboda – NK Čelik 0:0

SLOBODA: Muminović, Jašarević, Mujkić, Delić, Merdović, Hasanović, Vulić, Husejinović, Komazec, Hadžanović, Ignjatović. (Trener Zlatan Nalić)

ČELIK: Durmo, Vardo, Mehić, Durmiš, Međuseljac, Isaković, Karalić, Musa, Tabaković, Sivac, Smajlović. Trener Dario Damjanović (TL – Foto: Emir Dindić)