Sloboda deklasirala Jedinstvo, dva gola Dilavera petom (Foto)

U drugom kolu Prve lige FBiH Sloboda je na Tušnju opravdala ulogu favorita protiv Jedinstvaz Bihaća pobijedivši rezultatom 4:0 (2:0).

Tuzlaci nakon dva kola imaju maksimalan učinak od 6 bodova i s vrlo efikasnim napadom koji je postigao sedam golova (Rudar Kakanj i Jedinstvo).

Sloboda je odmah krenula ofanzivno. U četvrtoj minuti Čivić je propustio dvije prilike, zaustavio ga je golman Iličić. Nakon toga šansa za Husejinovića u osmoj, zatim Dervišagića u 12. minuti, otišla je lopta pored gola u oba pokušaja.

U 21. minuti velika šansa za Slobodu, Dilaver je sjajno šutirao i pogodio stativu.

Minut kasnije Dilaver je zatresao mrežu nakon sjajne asistencije Čivića i to je bilo 1:0.

U 44. minuti majstorija Dine Kalesića koji pogađa za 2:0 o rezultat prvog poluvremena.

Izdavajmo i škarice Husejinovića u 45. minuti, lopta je okrznula prečku,

Samo što je počelo drugo poluvrijeme majstorija na Tušnju. Delić je ubacio iz kornera, a Dilaver petom pogađa za 3:0.

U 60. minuti kasnije nova majstorija DIlavera koji ponovo perom pogađa i to je bilo 4:0 za Tuzlake. (TL _ Foto: Darko Zabuš)