Sloboda bila pred porazom, a na kraju nije iskoristila napad za pobjedu!

U okviru 19. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras su u Visokom Bosna i tuzlanska Sloboda odigrali bez pobjednika, rezultatom 23:23 (12:11).

U “paklenoj” atmosferi završnica susreta bila je izuzetno dramatična.

Početkom drugog poluvremena domaći su imali +4 (15:11 u 36.). Tuzlaci su bili pred porazom, jer su Visočani u 54. minuti imali tri gola prednosti – 22:19.

Minutu kasnije Ovčina je smanjio na 22:20, potom domaći ne koriste “sedmerac” (Halilbegović, odbrana Filipa Borozana), a u 58. minuuti gosti poravnavaju rezultat na 22:22, golovima Jusića.

Nakon toga Visočani postižu gol (Sirčo), ali Tuzlaci preko Bajraktarovića brzo uzvraćaju i ponovo je susret u egalu – 23:23 (58. minuta).

Domaći igrači imaju ponovo priliku za vodstvo, ali golman Borozan ponovo brani “sedmerac” (Hasagiću) i daje priliku “solarima” da dođu do pobjedničkog gola.

Trener Siniša Markota uzima time-out 23 sekunde prije kraja, a kada je susret nastavljen gosti dva puta šutiraju, ali domaći golman oba puta brani i susret je završen bez pobjednika.

Obje ekipe nisu iskoristile po tri “sedmerca”.

Najviše golova za Bosnu postigli su Halilbegović 7 i Osmanhodžić 4, dok su strijelci za Slobodu bili: Pavlak i Bečić po 4, Suhonjić, Ovčina i Đorđević po 3, Barjaktarović i Jusić po 2, te Bubić i Đurović po jedan gol.

Sloboda je i dalje na drugoj poziciji, sada sa 25 bodova, dok je Bosna na 10. mjestu sa 14.

Valja istači da je trener Markota na klupi Slobode i dalje neporažen u prvenstvu BiH. (tl)