Slabo izdanje rukometaša Slobode u Doboju i ubjedljiv poraz od Sloge

U susretu 27. kola Premijer lige za rukometaše, večeras je u Doboju ekipa Sloge pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 30:23 (17:11).

Tuzlaci su propustili priliku da pobjedom osiguraju nastup u Evropi, pa im preostaje da taj cilj ostvare u posljednja tri kola.

Kada za poluvrijeme ekipa primi 17 golova, ne treba mnogo analize da bi se shvatilo kakva je bila igra u odbrani. A kada zabiješ u istom razdoblju 11 golova, onda ni kako je sve ukupno funkcionisalo.

U možda u najslabijem izdanju drugog dijela prvenstva, Sloboda je podbacila i zasluženo poražena. Igrači Sloge su igrali nadahnuto i efikasno, vodili su od početka do kraja, pa je rezultat na poluvremenu bio adekvatan takvoj slici na parketu.

Očekivanja da će se nešto promijeniti nabolje u nastavku, vrlo brzo su se izjalovila. Domaća ekipa je povećavala prednost, zamalo da bude i dvocifrena (23:14, 28:19) i to je to – drugi poraz u proljetnom dijelu prvenstva, vrlo visok.

Sloboda je ostala na 3. mjestu sa 36. bodova (može je prestići Leotar pobjedom u Goraždu, večeras u 20 h), dok je Slobga na 8. mjestu sa 30 bodova.

U ekipi Sloge najefikasniji su bili Peštić sa 10, Tulendić sa 7, te Stojanović sa 5 pogodaka.

Strijelci za Slobodu: Barjaktarović 4, Suhonjić, Đukić, Bečić i Čičkušić po 3, Dragičević i Buljina po 2, te Georgijevski, Pavlak i Skopljak po jedan gol. (as)