Sjajno veče Dervišagića: Sloboda “isprašila” ekipu Tomislava (Foto)

Sloboda nakon ovog kola vodi na tabeli sa 30 bodova, ispred Stupčanice koja ima 23 i utakmicu manje, slijedi Goražde sa 22, dok po 21 bod imaju Simm Bau i Budućnost iz Banovića

U derbi susretu 12. kola Prve federalne lige, večeras je na stadionu Tušanj u Tuzli domaća Sloboda pobijedila ekipu Tomislava iz Tomislavgrada rezultatom 4:1 (1:0).

Junak susreta svakako je Kenad Dervišagić koji je postigao dva gola, jedan je iz slobodnjaka postigao Husejinović, dok je posljednji mrežu zatresao Haris Dilaver.

Pred početak utakmice na velikom semaforu je objavljena slika bivšeg igrača i trenera, Sakiba Malkočevića, preminulog 24. oktobra 2020. godine. Akteri utakmice i posjetioci odali su mu dužno poštovanje.

Poveli su domaći pogotkom Dervišagića u 34. minuti. Tomislav je izjednačio pogotkom Banovića u 56. minuti.

U 67. minuti domaći opet dolaze do vodstva. Husejnović je lijepo pogodio iz slobodnog udarca.

U 78. minuti Tuzlaci rješavaju pitanje pobjednika drugim pogotkom Dervišagića.

Konačnih 4:1 postavio je Dilaver u 82. minuti.

Danas je odigrano sedam utakmica 12. kola Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a sutra je na rasporedu još jedna.

Pet od sedam današnjih utakmica odigrano je u terminu od 14:30.

Budućnost je na svome terenu slavila ubjedljivu pobjedu nad Gornjim Rahićem rezultatom 3:0. Strijelci za banovićku ekipu su bili: Nedim Avdić u 18., Anel Husić u 88. i Muris Pirić u 91. minuti utakmice.

Gradina i Goražde su na Gradskom stadionu u Srebreniku podijelili bodove. Utakmica je završena bez golova i pobjednika, rezultatom 0:0.

Zenički Čelik se, nakon pobjede nad Slobodom u prošlom kolu, vratio svojim “starim navikama”. Danas je poražen u Bihaću od Jedinstva rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Perica Guskić u 57. minuti.

Rudar je na svome terenu slavio pobjedu nad TOŠK-om rezultatom 2:0. Strijelci za kakanjsku ekipu su bili Belmin Kobilica iz penala u 80. minuti i Ahmed Hasanović tri minute poslije.

Zvijezda je u Gradačcu ugostila Mladost i slavila je pobjedu rezultatom 1:0. Jedini, ali pobjednički pogodak za Zvijezdu postigao je Armin Mujčić u 30. minuti utakmice.

U terminu od 15:00 odigrana je jedna utakmica. Simm Bau je ugostio Bratstvo i savladao ga rezultatom 2:0. Strijelci za domaće su bili Hamza Martinović u 23. minuti i Predrag Vladić u 63. minuti.

Sutra je na rasporedu i posljednja utakmica 12. kola. Stupčanica će u Olovu dočekati Radnik iz Hadžića, a ta utakmica se igra u 13:30.