Sjajni Nikola Pavljašević: Postavio rekord BiH svih vremena na 1500 m za dječake!

Istrčao najbolji dvoranski rezultat u istoriji BiH u kategoriji dječaka u trci na 1500 m u vremenu 4:28,68, osvojivši 1 mjesto
Atletika,. AK Sloboda-Tehnograd, Nikola Pavljasevic
(Nikola Pavljašević – veliki atletski talenat iz Tuzle – Foto: Ilustracija, AK Sloboda-Tehnograd)

Tuzlanski srednjoprugaš Nikola Pavljašević, nesumnjivo jedan od najtalentovanijih bh. atletičara, postigao je novi najbolji rezultat svih vremena Bosne i Hercegovine u kategoriji dječaka u disciplini 1500 m na mitingu “Otvoreno prvenstvo Beograda za juniore”.

Pavljašević je dvoransku utrku istrčao u vremenu 4:28,68.

Nakon jučerašnjeg postavljenog najboljeg dvoranskog rezultata svih vremena u BiH Bakira Musića, na 200 m danas je član AK “Sloboda Tehnograd” Nikola Pavljašević istrčao je najbolji dvoranski rezultat u istoriji BiH u kategoriji dječaka u trci na 1500 m u vremenu 4:28,68, osvojivši 1 mjesto”- objavila je Kada Delić Selimović, direktorica kluba.

I ova godina nagovještava postizanje novih državnih rekorda i najboljih vremena, ističe Delić Selimović.

“Pored Nikole Pavljaševića, u Beogradu su nastupili i Amer Bećirović u trci na 800 koji je osvojio 3. mjesto, te Benjamin Topčagić koji je zauzeo 7. mjesto u trkama na 60 m i 200 m te Imad Isabegović koji je bio 7. u trci na 800 m. Idemoo dalje”- zaključila je Kada Delić Selimović. (ak)