Tri gola Dijamanta: Sjajni Edin Džeko nezaustavljiv za Lugano!

Međutim, samo tri minute kasnije, Edin Džeko postiže svoj treći gol na utakmici, sjajnim udarcem nakon asistencije Szymańskija, ponovo donoseći prednost Fenerbahčeu.

(Maestralno izdanje bh. reprezentativca- Foto: X)

Večeras su Lugano i Fenerbahče odigrali prvi meč drugog pretkola kvalifikacija za Ligu prvaka. Edin Džeko (38) je predvodio Fenerbahče kao kapiten, a od prve minute za istanbulski tim igrao je i drugi bh. reprezentativac, Rade Krunić (30).

Lugano je poveo već nakon četiri minute igre, zahvaljujući pogotku El Wafija.

U 45. minuti, kapiten Fenerbahčea Edin Džeko vratio je stvari na početak golom iz penala, što je ujedno bio i prvi zvanični gol Fenerbahčea u novoj sezoni.

Na samom početku drugog poluvremena, Džeko postiže još jedan gol, ovaj put na asistenciju Tadića, dovodeći Fenerbahče u vodstvo.

Lugano je uspio izjednačiti u 64. minuti preko Bislimija.

Kadioglu je riješio sve dileme oko pobjednika, postigavši gol u 74. minuti za nedostižnih 4:2. Džeko je napustio igru u 80. minuti, a zamijenio ga je turski napadač Cenk Tosun.

Do kraja su Švicarci uspjeli da smanje na 4:3, te nas očekuje uzbudljiv revanš u Turskoj