Široki Brijeg u sudijskom vremenu osvojio bod na Grbavici

Fudbaleri Željezničara i Širokog Brijega remizirali su rezultatom 1:1 (1:0) u susretu 3. kola Premijer lige BiH.

Prve šanse su domaći imali iz dva vezana kornera u 10. i 11. minuti, ali prvi put su se gosti uspjeli odbraniti nakon što se u njihovom kaznenom prostoru stvorila velika gužva, dok je kod druge situacije Kosorić šutirao visoko preko gola.

Pet minuta kasnije, domaći su imali novu šansu, a Brazilac Santos je nakon odličnog solo prodora šutirao, no njegov udarac zaustavio je golman gostiju Tomislav Tomić.

U 33. minuti, Muftić je odbranio pokušaj Pejića sa distance, a onda je do kraja prvog dijela domaći tim bio dosta bolji i stigao je do vodstva. Gosti su napravili faul u 40. minuti na sredini terena, domaći su to brzo izveli i lopta je stigla do Štilića koji je bio u kaznenom prostoru Širokobriježana i sjajno je prebacio na drugu stranu. Tamo se sjajno snašao Brazilac Clerismario Santos Rodrigues, koji je majstorski savladao golmana Tomića za konačan ishod prvog dijela.

Još desetak minuta čekalo se na narednu šansu, a u 80. minuti je Nedim Mekić sjajno proigrao Štilića, koji je sam izbio pred Tomića, ali njegov udarac otišao je pored gola i propala je sjajna šansa da Željezničar riješi meč. Ovaj promašaj žestoko se osvetio Željezničaru u petoj minuti sudijske nadoknade, kada je Bože Vukoja postigao sjajan pogodak za poravnanje Širokog Brijega – 1:1.

Željezničar sada ima 5 bodova i treći je na tabeli iza Širokog Brijega i Sarajeva.