Sarajevo deklasiralo Velež i upisalo nove bodove

Ovom pobjedom Sarajevo je potvrdilo svoju formu, dok je Velež ostao bez odgovora na terenu.
zadnja utakmica 9 kola wwin lige bih hnk siroki - fk sarajevo
(Fudbaleri Sarajeva upisali nova tri boda – Foto: FK Sarajevo)

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su uvjerljivu pobjedu u gradskom derbiju protiv Veleža, trijumfujući rezultatom 3:0 na stadionu Koševo. Iako je susret započeo nesvakidašnjim događajima, Bordo tim je brzo preuzeo inicijativu i osigurao važnu pobjedu.

Već u prvih 27 minuta, utakmica je imala dramatičan zaplet, jer su oba tima ostala s desetoricom igrača. Prvi je na domaćoj strani isključen Kyeremeh, zbog oštrog starta koji mu je donio direktan crveni karton. Nedugo zatim, Oreč je napravio sličnu grešku, ostavljajući Velež s igračem manje.

Sarajevo je iskoristilo ovu situaciju i ubrzo postiglo dva gola. U 33. minuti, nakon loše intervencije odbrane Veleža, Guliasvili je ubacio loptu u sredinu, a Turkeš se našao na pravom mjestu i pospremio loptu u mrežu za vodstvo Sarajeva.

Samo nekoliko minuta kasnije, Đorđević je precizno centrirao iz slobodnog udarca, a Jović je glavom povisio na 2:0, čime je zaključen prvi dio utakmice.

U nastavku, Sarajevo je nastavilo dominirati. Već u 53. minuti, Guliashvili je postigao svoj deveti pogodak u sezoni, povećavši prednost na 3:0. Do kraja susreta, Gruzijac je upisao asistenciju za Lulića u 88. minuti, koji je postavio konačnih 4:0.