Salines TC se oprostio od Kupa BiH, Mostarci ubjedljivo slavili (Foto)

Malonogometaši Salines Tuzla Cityja oprostili su se od Kupa BiH.

U susretu osmine finala futsal Kupa BiH večeras su poraženi u susretu s ekipom Mostar SG Staklorad rezultatom 2:6 (0:3).

Mostarci su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist golovima Kahvedžića, Jelića i Alagića, a unatoč tome što su “Jarčevi” preostali dio utakmice neprestano atakovali na gol gostiju,
uspjeli su postići dva gola (Arnautović i Imširović), doći na 2:4, ali su potom primili nova dva, najprije iz “penala” (Radmilović), te šesti u finišu susreta (Kahvedžić) i na taj način su gosti izborili plasman u četvrtfinale takmičenja.

Ovo je drugi susret ovih ekipa u sezoni, a Mostar SG Staklorad, koji je i lider prvenstva BiH bez poraza, u susretu za bodove slavio je sa 6:1.

Večerašnja utakmica u Maloj dvorani Mejdana bila je sredinom prvog poluvremena prekinuta 6-7 minuta zbog incidenta koji su na tribinama izazvali malobrojni navijači.

Došlo je do gužve, umiješali su se i igrači oba tima i zaštitari, bilo je i žutih karona na obje strane, a susret je nastavljen nakon što su rijetki posjetioci – odstranjeni s tribina! (tl – Foto: Darko Zabuš)