Rukometaši Slobode u Višegradu ‘samo’ do boda!

U posljednjim trenucima obje ekipe su imale napad za pobjedu, nisu iskoristile i podjela bodova je pravičan ishod borbenog i neizvjesnog susreta

(Utakmica Višegrad HED – Sloboda bila je neizvjesna do posljednje sekunde susreta – Foto: FB)

U zaostaloj utakmici 1. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras su u Višegradu igrači domaće ekipe Višegrad HED i tuzlanske Slobode odigrali susret bez pobjednika – 30:30 (15:15).

Nezahvalno je reći da li je ovaj rezultat nepovoljan ili zadovoljavajući za favorizovani tuzlanski tim, ali valja istači da se novajlija u Premijer ligi predstavio kao dobra i ekipa koja će mnogima u prvenstvu pomrsiti račune. Trenera ‘crveno-crnih’ treba da brine činjenica da je odbrana bila slabiji dio tima, te da su mnoštvo golova primili s pozicija na kojima je njihov ‘bedem’ trebao biti najčvrši. Ali…

Sloboda je, kao nedavno na Kosovu protiv Kastriotija, vrlo dobro odigrala skoro cijelo prvo poluvrijeme. Vodili su 4:8 u 13. minuti (Faris Čolaković), da bi serijom 5-1 domaći sastav poravnao na 9-9 u 17. minuti.

Igrači trenera Mirka Mikića u 28. minuti su ponovo imali solidnu prednost (12:15), ali su onda loše odigrali dva napada, a potom imali i neuspješan ‘cepelin”, što su Višegrađani iskoristili i preko Damjana Pecikoze pogodili za 15:15, što je bio rezultat poluvremena.

U nastavku se igralo uglavnom gol za gol. Nijedna ekipa nije ostvarila prednost veću od jednog gola. Višegrad HED je prvi put poveo u 36. minuti (18:17 Đorđo Racković).

Sloboda je još u četiri navrata vodila, ali je uglavnom ‘kaskala’ za domaćom ekipom koja je igrala vrlo srčano.

U finišu utakmice obje ekipe su imale priliku za pobjedu. Čolaković je u posljednjoj minuti donio vodstvo svom timu (29:30), a izjednačio je Darko Popović za konačnih 30:30. Podjela bodova je pravičan ishod borbenog i neizvjesnog susreta.

U domaćoj ekipi Đ. Racković je postigao 6 golova, jedan manje zabio je Kuburović, dok su po 4 gola postigli L. Racković i D. Pecikoza.

Strijelci za Slobodu: Čolaković 9, Ivanić 5, Čejović i Milkunić po 4, Ombaša i Rustamov po 3, a po jedan gol postigli su Čajić i Dragičević.

SEDMERCI: Višegrad HED 5(3), Sloboda 4(3). ISKLJUČENJA: Višegrad 8, Sloboda 16 minuta. Sudili su Lipa i Muhtarević (Sarajevo). (mp)