Rukometaši Slobode sezonu okončali remijem u Goraždu i 5. mjestom!

Rukomet, Sloboda
(Rukometaši Slobode poslije tri sezone neće igrati u Evropi – Foto: Arhiva)

Rukometaši tuzlanske Slobode večeras su, u okviru posljednjeg, 26. kola Premijer lige BiH, u Goraždu remizirali s tamošnjim premijerligašem 28:28 (14:13).

U susretu koji nije imao rezultatski značaj ni za jednu ekipu, domaći su prvo poluvrijeme riješili u svoju korist sa 14:13, mada su dvije minute prije toga vodili 14:11.

U prvim trenucima nastavka Sloboda, koja je igrala bez nekoliko standaradnih pojedinaca (Pavlak, Buljina, Milkunić, Anđelić, dok su Knežević i Grubić uglavnom odmarali), i sa nekolicinom mladih (Omerčić, Zečević, golman Hadrović u drugom, poluvremenu imao 9 odbrana), izjednačila je na 14:14, imali su kontru za vodstvo, ali su “uprskali”, omogućivši Goraždanima da u brzoj kontri povedu 15:14 (33.).

Nakon toga uglavnom je domaći sastav imao prednost od jednog do tri gola. Tuzlaci su “jurili” zaostatak i nakon 26:23, u dobrom finišu, uspjeli su u 58. minuti izjednačiti (28:28 – Zečević). Nakon toga imali su napad za pobjedu, ali su ga loše odigrali. Zamalo da Goražde postigne gol, i jesu, ali sekundu nakon isteka službenog vremena i nije priznat.

Strijelci za domaći tim: Bukva i Djana po 6, Ćamo, Građan i Jelušić po 3 itd.

Za Slobodu: Skopljak 6, Kurteš i Gabrieri po 5, Suhonjić 3, Zečević, Mišetić i Lončar po 2, a po jedan gol postigli su Lukić, R. Čajić i Janković.

Sloboda je prvenstvo okončala na 5. mjestu sa 27 bodova, dok je Goražde na 10. mjestu sa 18. Tuzlaci nakon tri uzastopne sezone neće igrati u Evropi, a nakon četiri uzastopne završnice Kupa BiH, nisu u konkurenciji za još jedan trofej ovog takmičenja.

Prvak BiH je ekipa Izviđača iz Ljubuškog, dok će u Evropa kupu igrati Borac, Gračanica i Leotar. (mp, tl)