Rukometaši Slobode seriju pripremnih utakmica započeli pobjedom protiv Valpovke (Foto)

Nakon 15 dana rada, protkanog napornim treninzima i “vježbama snage”, rukometaši tuzlanske Slobode odigrali su večeras u Mejdanu prvu od planiranih sedam pripremnih utakmica.

Protivnik je bila ekipa hrvatskog prvoligaša Valpovke iz Valpova, a susret je okončan pobjedom Slobode rezultatom 27:19 (12:12).

Domaći su igrali vrlo borbeno, a suci Kanić i Omerefendić iz Tuzle “hladili” su ih na klupi 14 minuta ili 10 minuta duže nego goste. Gabrijel Mišetić je zaradio tri isključenja.

Kompletan protokol sa utakmice možete pogledati ovdje SLOBODA VALPOVO ZAPISNIK

Strijelci za Slobodu: Mirko Mišetić 7, Anes Bečić 6, Lazar Janković 4, Marino Gabrieri 3, Enes Skopljak i Renato Čajić po 2 gola, dok su po jedan postigli Haris Buljina, Aleksandar Kurteš i Gabriel Mišetić. Trener ekipe: Mirko Mikić.

Za Valpovku su najviše pogodaka postigli Nick Steiner i Patrik Begović po 4, te Anton Parat, Ivan barišić i Mihail Harambašić po 2 gola. Trener ekipe: Alenko Bajer.

Sloboda je izvela 3 sedmerca, a realizovala je 2, dok su gosti šutirali 5, a pogodili su 4 puta.

Plan ljetnih priprema (Foto: RK Slobnoda)

Izjavu trenera Mirka Mikića možete pogledati OVDJE

Narednu utakmicu “crveno-crni” će odigrati u Novom Sadu protiv Vojvodine, u subotu, 12. avgusta.  (As – Foto: Darko Zabuš)