Rukometaši Slobode protiv Čelika imali lakši trening, gosti došli sa samo 7 igrača! (FOTO)

Već na poluvremenu bilo je velikih +21 razlike za domaćina (29:8) i da trener Mirko Mikić nije na parket uveo igrače s manjom minutažom, gosti bi pretrpjeli još teži poraz.
Rukomet, Sloboda, Celik
Mirza Jusufović je postigao 8 golova (Foto. Darko Zabuš)

Treću uzastopnu pobjedu u prvenstvu BiH, rukometaši tuzlanske Slobode ostvarili su večeras u Mejdanu pobijedivši ekipu zeničkog Čelika rezultatom 52:23 (29:8).

Pobjeda je očekivana s obzirom na razliku u kvaliteti, ali i zbog činjenice da “čelikovci” imaju unutarklupskih problema, te ne treniraju punim intenzitetom, a i ostali su bez više iskusnijih rukometaša.

To nije bio razlog da Sloboda ne odigra onoliko jako koliko je bilo potrebno za ubjedljivu pobjedu koja je, da i to kažemo, osigurana već poslije dvadesetak minuta susreta.

Ovo je četvrta utakmica Slobode bez poraza, hvata se ritam kako je bio očekivan i u prva tri kola, ekipa se lagano, ali sigurno pomiće prema gornjem dijelu prvenstvene tabele. I uigrava za skorašnji nastup u 3. kolu European Cupa protiv ekipe Sport Toto iz Ankare.

Strijelci za Slobodu na večerašnjoj utakmici:

Buljina 9, Jusufović 8, Dragičević 7, Vuković 6, Skopljak 5, M. Mišetić i Janković po 4, R. Čajić 3, te Pavlak i Gabrieri po 2 gola.

U ekipi Čelika, koji je u protokolu imao samo sedam igrača, Čelenka je postigao 8, a Bjelopoljak i Rujanac po 5 golova.

Sloboda je sada na 8. mjestu tabele sa 7 bodova, dok je Čelik posljednji bez bodova. (mp – Foto: Darko Zabuš)