Rukometaši Borca osvojili Kup Bosne i Hercegovine!

(Ekipa Borca teži posao je imala u polufinalu nego u finalu – Foto: S1)

Rukometaši Borca osvojili su Kup Bosne i Hercegovine, osmi u poslijeranoj povijesti BiH. Izabranici trenera Irfana Smajlagića su u finalu igranom u Banjaluci pobijedili trebinjski Leotar rezultatom 31:19.

Borac je sjajno otvorio meč i poveo sa 5:0. Do 12. minute Leotar je napravio seriju od 3:1 i smanjio na 6:3. Ipak, do poluvremena Borac je otišao do velikih šest razlike i na odmoru je vodio sa 14:8.

Ni početkom nastavka Leotar nije uspio da se rezultatski vrati u meč. U 50. minuti, nakon gola Nedima Hadžića sa sedmerca Borac je vodio sa 26:16 i sve je bilo riješeno.

Junak pobjede Banjalučana bio je Vladan Đurđević, koji je postigao 11 golova, a Nebojša Grahovac je meč završio sa 12 odbrana. Nedim Hadžić je postigao pet pogodaka.

U taboru Leotara Đorđe Racković je bio najefikasniji sa šest pogodaka.

Najbolji igrač završnog turnira je Nedim Hadžić (RK Borac), a najbolji strijelac je Vladan Đurđević (RK Borac), dok je za najboljeg golmana proglašen Nebojša Grahovac (RK Borac).

Borac je u polufinalu pobijedio Gračanicu 29:26, a Leotar ekipu Konjuha iz Živinica 30:27. (tl)