Rukomet: Sloboda u pripremnoj utakmici poražena od Gorenja (Foto)

Visok poraz doživjeli su rukometaši tuzlanske Slobode u drugoj pripremnoj utakmici protiv slovenačkog prvoligaša Gorenja iz Velenja – 24:33 (12:19).

Da jučerašnja visoka pobjeda Gorenja protiv Osijeka (43:30) nije slučajna, Slovenci su pokazali i u Mejdanu protiv viceprvaka BiH koji se, to je očito, još uigrava i slaže kockice ekipe.

Sloboda je vodila 5:4, a onda stala. Serija tehničkih pogrešaka, loših i nepreciznih šuteva, omogućila je Velenjanima da razviju svoju brzu i kombinatornu igru. Rezultat je promijenjen na 7:15, dok je poluvrijeme završeno 12:19.

Kad za poluvrijeme primiš 19 golova, jasno je da je igra u odbrani, računajući i vratare, bila ispod razine pretendenta na naslov prvaka BiH. Ali, kažemo, još je to pripremna faza i bit će prilike za uigravanje i ispravljanje pogrešaka, pogotovo kad se ekipa kompletira i kada se pojavi Čičkušić..

Rezultat s poluvremena se otprilike održavao u većem dijelu tog dijela susreta, mada je Gorenje u jednom trenutku vodilo i 19:30.

Konačan rezultat od 24:33 na svom parketu govori i o snazi protivnika, ali i vlastitim slabostima. Za očekivati je da će u narednim utakmicama sve izgledati bolje.

U ekipi Slobode  Ovčina je postigao 7, a Mehinagić i Suhonjić po 4 gola. U sastavu Gorenja Haseljić je zabio 8, a Pajt 6 golova.

Sloboda u petak gostuje u Osijeku gdje će odigrati dva susreta – najprije s Osijekom, a poslije s Moslavinom Kutina. (tl – Foto: darko Zabuš)