Rukomet: Sloboda u Maglaju u zadnjih 10 minuta prokockala pobjedu (Foto)

U susretu 5. kola Premijer lige BiH, večeras je u Maglaju domaća istoimena ekipa pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 23:22 (10:9).

Domaći su krenuli furiozno, poveli su u 8. minuti 5:1, ali je u 20. minuti Bečić pogodio “sedmerac” za 6:6. U 28. minuti Nikolić je prvi put doveo Slobodu u vodstvo – 8:9.

Ipak, domaći su izjednačili, a u posljednjim trenucima dobili na poklon “sedmerac”, iako je bio klasični faul u napadu, pa se na odmor otišlo rezultatom 10:9.

U nastavku je Sloboda držala priključak do 38. minute kada je Bečić, ponovo sa 7 metara, izjednačio na 13:13, a potom su Bajraktarović, Ovčina i Nikolić, nakon dvije odbrane Mojsilova, doveli do 13:16 za “solare”.

Maglajlije od 35. do 45. minute nisu postigle nijedan gol. Sve je išlo u prilog Tuzlacima, ali nakon 15:18, popustila je njhova koncentracija što su domaći iskoristili, pa su serijom 4-0 preokrenuli rezultat u svoju korist – 19:18.

Potom se igralo gol za gol, a nakon dva izjednačenja (19:19, 20:20), domaći pogađaju za 21:20 (57. minuta), a gosti gube loptu u napadu.

Domaći koriste priliku i u 58. minuti Džakmić pogađa za 22:20 i tu je bio kraj nada da će “solari” doći do treće pobjede u prvenstvu. Do kraja smo vidjeli još tri gola sve sa 7 metara, dva za goste, ali domaći nisu dozvolili da im iz ruku pobjegnu dva vrijedna boda.

Strijelci za Maglaj: Amar Kendić, Amel Džakmić i Amar Hasić po 5, a Suad Huskić 4 gola.

Za Slobodu je Bečić postigao 6 golova (5 sa 7 metara), a Alen Ovčina i Bogdan Nikolić po 4 gola.

Sloboda je doživjela treći poraz, a Maglaj je nakon četiri poraza ostvario prvu pobjedu. (mp – Foto: Emos)

One comment

1. Nama su bolji strani treneri,nego domaći. Šta ćemo sad? Uloženog u ekipu, a ni rezultata, ni igre