Rukomet: Sloboda preko Sloge do novih bodova, a mogli su slaviti i gosti! (Foto)

U susretu 12. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u maloj dvorani Mejdana Sloboda pobijedila Slogu iz Doboja rezultatom 30:29 (14:14).

Bila je ovo vrlo čudna utakmica u kojoj su domaći igrači vodili do 55. minute, a onda umalo da bodove odnesu Dobojlije.

Naime, Tuzlaci su u prvom poluvremenu imali prednost od 13:6 u 18. minuti, a onda su serijom pogrešaka, “zapucanih zicera” i neiskorišćenih “sedmeraca” dopustili gostima da serijom 1-8 poluvrijeme okončaju 14:14. Igrači Sloge čak su imali dva napada da preokrenu rezultat.

Gotovo identična slika u nastavku utakmice u kojoj su pojedini domaći igrači igrali prekomotno, baš kao da ih je neko na silu izveo na parket.

U 44. minuti ponovo imaju osjetnu prednost (22:17), a gosti šest minuta kasnije dolaze do izjednačenja – 23:23. Glavne role u oba tima imali su vratari, branili su i “sedmerce”.

Gosti u 55. minuti dolaze prvi put u vodstvo (26:27), a odmah potom sa 7 metara povećavaju na 26:28.

I tek kao da su tada “solari” zaigrali kako trebaju, pa serijom 0-3 preokreću na 29:28 (58. minuta, Buljina na asistenciju Čičkušića). Potez odluke je odbrana “sedmerca” Zdravka Čajića u 59. minuti Ristiću, nakon koje Sloboda postiže pogodak za 30:28, a gosti su samo uspjeli ublažiti poraz.

Imat će trener Pero Milošević koješta reći svojim igračima zbog ponovo velikog broja tehničkih i drugih pogrešaka, kojima su “sigurnu” pobjedu ozbiljno doveli u pitanje. Ipak, sve je dobro kada se na kraju uzmu tri boda, ali…

Strijelci za Slobodu: Čičkušić 8, Bečić 6, Buljina i Barjaktarović po 5, Ovčina 3, Suhonjić 2 i Vujović 1 gol.

U ekipi Sloge najefikasniji su bili  Ristić sa 7, Miličević sa 6, te Stojanović sa 5 golova.

Sloboda trenutno ima 13 bodova, dok je Sloga ostala na 11.

U idućem kolu Sloboda gostuje ekipi Maglaja. (tl – Foto: Darko Zabuš Zaks)