Rukomet: Pobjeda Slobode protiv Čapljine, Pavlak zabio 9 golova (Foto)

Zanimljivo je da su obje ekipe imale po 18 minuta isključenja, te da su suci dosudili 15 "sedmeraca" od kojih 7 za domaći sastav (5 realizovano), a 8 za goste (6 golova)

(Mario Pavlak postigao je 9 golova za Slobodu – Foto: Darko Zabuš)

U susretu 11. kola prvenstva BiH za rukometaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća Sloboda pobijedila ekipu Čapljine rezultatom 36:33 (17:16).

Tuzlaci protiv posljednjeplasirane ekipe nisu došli do bodova bez muke. Gosti su stalno “puhali u vrat” domaćem sastavu, a u 17. minuti imali su dva gola prednosti (8:10).

Ipak, pobjeda igrača trenera Mirka Mikića se očekivala, tako da nije bilo dileme o tome ko će se na kraju radovati, mada treba istači borbenost Čapljinaca.

Nakon što su u 23. minuti okrenuli rezultat u svoju korist serijom 3-0 (16:14), “crveno-crni” više nisu ispuštali prednost. Poluvrijeme su riješili u svoju korist (17:16), da bi u 43. minuti došli do najveće prednosti na utakmici – 26:21

No, gosti su u 50. minuti, kada je na parketu bila “izmiksana” postava (neke igrače Mikić je svjesno odmarao), smanjili prednost Slobode na 27:26, ali je na semaforu na kraju pisalo 36:33 za domaći sastav.

Mario Pavlak je s 9 golova bio najbolji strijelac u domaćem sastavu sa 9 golova, Gabrieri je zabio 7, Suhonjić 5, Dragičević 4, R. Čajić i Milkunić po 3, M. Mišetić i Buljina po 2, te Lukić 1 gol.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Čapljinac Goran Lasta koji se u strijelce upisao 12 puta, dok je Lovro Krešić zabio 9 golova.

Zanimljivo je da su obje ekipe imale po 18 minuta isključenja, te da su suci dosudili 15 “sedmeraca” od kojih 7 za domaći sastav (5 realizovano), a 8 za goste (6 golova).

Sloboda se na tabeli pomjerila na 7. mjesto sa 10 bodova, dok Čapljina ostaje posljednja bez bodova. (mp – Foto: Darko Zabuš)