Rukometaši Slobode u dramatičnoj završnici poraženi od Spačve (Foto)

Nakon prvog poluvremena imali su prednost od 13:10.

(Mladi Armin Bulić postigao je jedan gol – Foto: Darko Zabuš/ TL )

Večeras su u Mejdanu prijateljsku utakmicu odigrale ekipe Slobode i Spačve iz Vinkovaca. Na kraju pobjedu su odnijeli gosti rezultatom 27:28 (13:10).

Prvo poluvrijeme donijelo je izuzetno zanimljiv, brz i atraktivan rukomet, gdje su izabranici Mirka Mikića pokazali s pravom da će, kada se uigraju, biti tvrd orah svim protivnicima. Nakon prvog poluvremena imali su prednost od 13:10.

Nastavak susreta donio je bolju igru Spačve, posebno u odbrani, na što se najbolje nisu snašli rukometaši Slobode. U zadnji minut ušlo se pri rezultatu 27:27, da bi bukvalno u posljednim sekundama Vinkovčani odigrali ‘cepelin’, pogodili i na kraju došli do pobjede.

Vezani članak

Najbolji u redovima Spačve bili su Tin Kuže sa šest golova, Ivan Lasić i Fran Zovak su postigli po pet, Patrik M;aroš četiri gola.

Domaće strijelce je predvodio Renato Čajić sa pet, odnosno Faris Čolaković sa četiri postignuta gola. Ostali strijelci ‘crveno-crnih’: Milkunić, Knežević i Čejović po tri, Ombaša, Vuković i Rustamov po dva, dok su po gol postigli Lukić, Bulić i Ivanić.

Narednu pripremnu utakmicu Sloboda igra 17. augusta u Sarajevu protiv Bosne.