Revija golova u Solini: Mladost ubjedljiva protiv Jedinstva (Foto)

Bila je ovo igra mačke i miša gdje su na kraju izabranici Samira Jogunčića slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 4:1 (3:0)

U 28. kolu Prve nogometne lige TK na Studencu snage su odmjerili domaća Mladost i ekipa Jedinstva 1952 iz Vučkovaca. Bila je ovo igra mačke i miša gdje su na kraju izabranici Samira Jogunčića slavili ubjedljivu pobjedu rezultatom 4:1 (3:0).

Na početku susreta igralo se dosta tvrdo, da bi u 27. minuti sudija Zaimović opravdao dosudio jedanesterac za domaći sastav, a siguran realizator bio je Mirza Porčić.

Devet minuta kasnije nakon jednog centaršuta u ‘petercu’ domaćih najbolje se snalazi Meldin Mumunović i pogađa za 2:0. Dvije minute prije odlaska na odmor nakon smušenosti gostiju u odbrani Mirza Porčić postiže svoj drugi gol za visokih 3:0.

I u nastavku susreta mnogo bolja igra domaćeg sastava krunisana je u 75. minuti kada Aldin Alagić majstorski pogađa za visokih 4:0.

Sve što su gosti uspjeli do kraja je da postignu utješni pogodak u 86 minuti a strijelac za goste iz Vučkovaca bio je Edvin Topčagić.

Nova tri boda na kontu izabranika Samira Jogunčića koja će dati dodatno samopouzdanje pred finiš sezone. (Tekst i foto: E. Dindić)