Remi na Grbavici: Velež razočarao protiv Intera iz Andore!

Tako na revanš Velež odlazi bez prednosti, ali nije nemoguće da u uzvratnom susretu pruži više i prođe u drugo pretkolo Konferencijske lige

(Mostarci su podbacili u prvoj utakmici pretkola Konferencijske lige – FOTO: Sport Centar)

U okviru prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu u Mostaru su Velež i Inter Escalades iz Andore odigrali bez pobjednika – 1:1.

Start utakmice donio je priliku ekipe iz Andore, ali nisu uspjeli nakon jedne kontre da upute udarac prema golu na kojem se nalazi Hadžikić. Prva prilika za ekipu iz Mostara bila je u 5. minuti kada je preko krila probio jedan od fudbalera Veleža, ali otklonili su to gosti. Mlinarić samo minutu poslije toga imao još jednu šansu nakon koje je lopta otišla pored gola.

Nova šansa za Velež u 8. minuti nakon što je Suljić osvojio jednu loptu na sredini terena, uposlio je Pršeša koji je šutirao malo pored gola. U narednom napadu gosti su imali odličnu šansu ipak Lopez Elo je promašio nakon što je bio uposlen poslije jednog centrašuta. Pokušali su gosti i u 11. minuti ipak udarac nije ugrozio golmana Hadžikića.

Nakon što je Velež u 16. minuti organizivao jedan napad, lopta se odbila do Pršeša koji ne šutirao preko gola. Sjajnu priliku u 11. minuti promašio je Berlanga situaciju jedan na jedan nakon greške defanzivne linije Veleža.

Išasegi je u 27. minuti imao šansu koju nije uspio da realizuje. U 29. minuti Mlinarić ulazi u gol, ali bez lopte, jer jer čuvar mreže uspio da pokupi centrašut Išasegia. Gosti su tako došli do vodstva u 33. minuti gol je postigao Jopez Elo nakon jedne akcije Intera.

Velež je u 35. miniti imao šansu da izjednači, ali nakon gužve napravili su faul u napadu. Tonći Muja je također imao šansu, ali je loptu u 39. minuti poslao preko gola.

Na početku drugog poluvremena kontrolu i veći podjed je imala ekipa iz Andore, ali nisu stvori priliku koja bi ugrozila Hadžikića. U 54. minuti Velež je ima šansu nakon koje se zatresla mreža, ali sa vanjske strane. Odličnu priliku Velež bilježi u 57. minuti nakon što se Haskić izborio za udarac, uputio je jedan šut koji je otišao pored gola.

Tonći Mujan se izborio za šut u 59. minuti, lopta je prošla malo pored gola, to je bila sjajna prilika za Rođen. U 60. minuti Haskić se izborio za loptu, ušao u kazneni prostor i pao, Veležovi igrači su tražili penal, ali sudija je samo odmahnuo rukom. Velež postiže gol za izjednačenje u 65. minuti nakon što je Lohan samo ušao, u gotovo prvom dodiru sa loptom uputio je udarac koji je na kraju od jednog odbijanca završio u mreži ekipe iz Andore

Ekipa Intera je već u 67. minuti imala stativu, nakon jedne sjajne akcije rezervista Bouharma pogađa okvir gola. U 70. minuti Haskić šutira glavom malo preko gola, nakon ove šanse cijela Grbavica se digla na noge u podršku Rođenima. Inter u 77. minuti bilježi sjajnj šansu nakon što je Lopet šutirao lopta je otišla pored gola.

Tako na revanš Velež odlazi bez prednosti, ali nije nemoguće da u uzvratnom susretu pruži više i prođe u drugo pretkolo Konferencijske lige. Ipak, tim iz Andore nije se pokazao slabim kako se pretpostavljalo. (sc)