Real Madrid pobjednik Superkupa, Atalanta pala u drugom poluvremenu

(Šesti trofej Superkupa za Kraljevski klub – Foto: X)

U uzbudljivom okršaju Superkupa, Real Madrid je savladao Atalantu rezultatom 2:0 (0:0).

Real Madrid, kao osvajač Lige prvaka, i Atalanta, koja je osvojila posljednje izdanje Evropske lige, su se susreli u ovom takmičenju.

Na početku utakmice nije bilo velikih prilika, a igra se većinom odvijala na sredini terena. U 15. minuti, nakon dobre kombinacije na desnoj strani, lopta je stigla do Kyliana Mbappéa, ali je jedan od defanzivaca Atalante odlično reagovao i blokirao njegov udarac.

Sljedeća prilika je bila za Viníciusa, koji je zakasnio na ubačaj Carvajala, te je rezultat ostao 0:0.

Najbolja šansa za Atalantu došla je nakon udarca kapitena, čija je lopta pogodila prečku gola Reala nakon što je dotaknula Militana. Do kraja prvog poluvremena, Rodrygo je imao priliku da otvori rezultat, ali je pogodio okvir gola Atalante.

U drugom poluvremenu, Atalanta je prva zaprijetila kada je Mario Pašalić sjajno šutirao glavom, ali je iskusni golman Reala briljantno obranio udarac.

Nekoliko minuta kasnije, Ruggeri je zaprijetio, ali je lopta prošla pored gola.

U 58. minuti, nakon odlične kombinacije Judea Bellinghama i Viníciusa, lopta je stigla do usamljenog Fedea Valverdea koji je s lakoćom postigao gol za 1:0.

Samo minut kasnije, Viníciusa je pokušao da postigne gol, ali je golman Atalante izvrsno reagovao i obranio njegov udarac. Nakon kornera, Bellingham je šutirao, ali je Musso ponovo sjajno intervenisao.

U 66. minuti, Bellingham je ponovo pokušao, ali je Musso bio na visokom nivou. Dvije minute kasnije, Kylian Mbappé je postigao svoj prvi gol u dresu Real Madrida.

Sjajan igra u drugom poluvremenu donijela je Real Madridu zasluženu pobjedu s 2:0, te još jedan trofej u vitrinama kluba iz Madrida. Sead Kolašinac je igrao do 70. minute. (sc)