Publika vidjela 67 golova: Sloboda rutinski do bodova protiv Maglaja (Foto)

(Aleksandar Kurteš je postigao 6 golova za Slobodu – Foto: Darko Zabuš)

Rukometaši Slobode nastavili su seriju dobrih rezultata i pobjeda današnjom utakmicom 17. kola Premijer lige BiH, u kojoj su pobijedili ekipu Maglaja sa 37:30 (20:17).

Bila je to peta uzastopna utakmica u kojoj su osvojili bodove, odnosno, četvrta u drugom dijelu prvenstva kada su inkasirali 7 bodova. Time je nastavljen njihov uspon na prvenstvenoj tabeli i sada su već u “evropskoj zoni”, odnosno, na 4. mjestu sa ukupno 19 bodova.

Sama utakmica, međutim, neće biti posebno pamćena osim po 67 golova, što upućuje na zaključak da su odbrane, uglavno, drijemale, a da su pucači bili prve role scene. Uz to, neki su iskusniji igrači imali “poštedu”, odnosno, manju minutažu zbog predaha ili lakših ozljeda.

Sloboda je vodila od početka do kraja, najprije 4:1 u 4. minuti, da bi Maglaj u 17. smanjio na samo gol prednosti – 10:9.

Potom ponovo crveno-crni odlaze na +4 (16:12 u 24. minuti, Kurteš), da bi se na poluvrijeme otišlo sa 20:17. Puno golova na obje strane!

U drugom poluvremenu su odbrane djelovale malo čvršće, ali je bilo i tehničkih pogrešaka, poneka odbrana golmana i bacanja lopti uprazno, pa je za prvih 15 minuta drugog dijela postignuto ukupno 9 golova (5:4 za Slobodu), što je upola manje nego u istom vremenu prvog poluvremena.

Igrači trenera Mirka Mikića uglavnom su držali prednost od 3 do 5 golova, ali je u zadnjih petnaestak minuta “procurilo” na obje strane, pa su se se u drugih 15 minuta mreže ponovo tresle svaki čas (12:9 od 46. do 60. minute). Lijepo za gledatelje koji su vidjelči ukupno 67 golova!

Dva gola Pavlaka donijela su prednost domaćim od 28:23 u 48. minuti, a isti igrač je zabio u 58. minuti za 35:28. Više nije bilo neizvjesnosti, samo je bilo pitanje konačnog rezultata. Rutinska pobjeda crveno-crnih, rekli bismo.

Slobodinim igračima, ipak, sve čestitke za uloženu energiju, jer je ovo bila četvrta utakmica koju su odigrali u desetak dana (tri pobjede i remi), a prije toga dvije s Krkom u Evropa kupu, što je napor koji zahtijeva mnogo snage, energije i volje. Položili su i za očekivati je da će sada imati sporiji tempo, ali da će nastaviti u ritmu pobjeda.

Strijelci za Slobodu: Milkunić, R. Čajić i Kurteš po 6, Pavlak i Mišetić po 4, Buljina i Dragičević po 3, Gabrieri i Grubić po 2, te Lukić 1 gol.

Bivši igrač Slobode, Edo Mehinagić, bio je nezaustavljiv sa 12 golova na konto Maglaja, Kadrić je postigao 6, Omeragić 5, Ridžal 4, dok su po gol postigli Suljaković, Bajraktarević i Hajdić. (mp – Foto: Darko Zabuš)