Preokret na Tušnju: Posušje vodilo, Plavi s tri gola pobjegli od “fenjeraša” (Foto)

U suretu 28. kola Premijer lige za nogometaše, na Tušnju je danas ekipa Tuzla Cityja pobijedila Posušje rezultatom 3:1 (0:1).

Tuzla City je slavio rezultatom 3:1, a do tri boda je stigao nakon sjajnog preokreta.

Tako je tim iz Simin Hana napravio važan korak ka opstanku, pošto je sada sedmi na tabeli s 31 bodom, a Posušje je deveto sa dva manje.

Na Tušnju je Posušje povelo iz prve prave akcije i prilike. Rozić je u 8. minuti asistirao za novajliju Georgijevića, koji postiže svoj prvijenac u dresu Posušja za 1:0.

Prijetili su nakon toga domaći preko Kuzmanovića i Mehidića, ali bezuspješno.

U 22. minuti je Kukić zaustavio udarce Karjaševića i Nukića, a tri minute poslije i Mehmedovića. Krenuo je Tuzla City silovito po izjednačenje.

Dominirao je Tuzla City do odlaska na odmor, a u nadoknadi je Ćorićev udarac zaustavljen na gol-crti.

Nastavljena je ofanziva domaćih i u nastavku, u 57. minuti je Nukić pogodio prečku, a dvije minute poslije nije bilo spasa za Posušje.

Đorđe Pantelić je tada sjajno prošao i centrirao, a Irfan Hadžić pogodio za 1:1.

Nastavljeni su ataci Bošnjakovićevog tima i poslije toga, te je ubrzo uslijedio preokret. Igrala se 67. minuta, a Eldin Mehmedović je matirao Kukića za vodstvo Tuzla Cityja od 2:1. Asistenciju je upisao Mešinović.

Do trećeg gola Tuzla City dolazi u 72. minuti, kada se u strijelce upisuje i Mićo Kuzmanović, koji tada rješava pitanje pobjednika jer pogađa za 3:1.

Premijer liga BiH, 28. kolo:

Tuzla City – Posušje 3:1 (Hadžić 57’, Mehmedović 67’, Kuzmanović 72’ / Georgijević 8’)

Tuzla City: Fejzić, Čeliković, Ćorić, Mehidić, Šukilović, Karjašević, D. Pantelić, Subašić, Mehmedović, Nukić i Kuzmanović.

Posušje: Kukić, Krišto, Bešlić, Pavlović, Horić, Roca, Dadić, Rozić, Marković, D. Begić i Georgijević.