Prednost Mostaraca: Zrinjski savladao Tobol u prvoj utakmici 3. pretkola Konferencijske lige

Fudbaleri Zrinjskog rezultatom 1:0 (0:0) savladali su ekipu kazahstanskog Tobola u prvom susretu trećeg pretkola Konferencijske lige.

Jedini pogodak u 76. minuti majstorski je postigao Niko Janković. Izveo je korner za Zrinjski i maestralno je, direktno, pogodio mrežu gostiju za ogromnu radost domaćih navijača.

Tobol je prvu ozbiljniju šansu napravio tek u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, kada je Deble oteo jednu loptu u kaznenom prostoru Zrinjskog i silovitim udarcem pogodio prečku gola domaćina.

Obje ekipe utakmicu završile sa po 10 igrača. Josip Ćorluka pravi glupost i dobija drugi žuti karton, te je isključen iz igre.

U 84. minuti crveni karton je zbog galame na suca dobio i igrač Tobola Žarko Tomašević.

Pobjeda Zrinjskog, iako minimalna, veoma je vrijedna i daje nadu u dobar rezultat u revanš susretu, za sedam dana, i prolazak u play-off Konferencijske lige. (tl)