(Dvanaest utakmica bez pobjede. Velika kriza Želje – Foto: FK Željezničar)
U okviru 23. kola WWin lige Bosne i Hercegovine, derbi na Grbavici su odigrali Željezničar i Zrinjski, a aktuelni bh. prvaci iz Mostara su slavili sa ubjedljivih 1:3.
Željezničar sada ima niz od 12 utakmica bez trijumfa, iako su večeras barem prekinuli seriju od šest susreta bez postignutog gola.
Očekivalo se da bi uz podršku s tribina i potencijalni umor Mostaraca, koji su u četvrtak igrali evropski duel protiv Crystal Palacea, domaći mogli do pozitivnog ishoda.
Međutim, Zrinjski je pokazao kvalitet i na krilima raspoloženog Tomija Jurića došao do zaslužene pobjede.
Gosti su od početka nametnuli tempo. U 23. minuti stigli su do vodstva nakon što je Mamić iz slobodnog udarca pogodio prečku. Lopta se odbila do Barišića, čiji je pokušaj nakon gužve završio kod Jurića, a on preciznim udarcem savladao Muftića.
Željezničar je potom zaigrao odlučnije. Pejić je u 35. minuti imao dobru priliku, ali je Karačić intervenisao, dok je pet minuta kasnije Vini ubacio s desne strane za Krpića, no napadač domaćih nije stigao na loptu.
U nastavku su Mostarci ponovo zaprijetili. Jurić je u 54. minuti pogodio prečku, a već u narednom napadu udvostručio prednost svoje ekipe. Pokušavali su potom Šakota i Krpić na suprotnim stranama, ali promjene rezultata nije bilo.
Trener domaćih Dino Đurbuzović pokušao je izmjenama promijeniti tok susreta, ubacivši Miloševića i Ericka, no to nije donijelo željeni efekat. Jurić je kompletirao hat-trick i definitivno riješio pitanje pobjednika.
Do kraja Dragović je smanjio na 1:3, ali je Zrinjski upisao jednu od uvjerljivijih pobjeda na Grbavici u posljednjim godinama i dodatno se približio lideru prvenstva, Borcu. (sc)
