Posrnuli u G. Vakufu: Biljaka i Simić neuhvatljivi za “solare”

U suretu 15. kola Premijer lige BiH za rukometaše, večeras je u G. Vakufu domaća Sloga pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 28:23 (11:13).

Gosti su pod kontrolom držali igru u prvom poluvremenu, kada su održavali prednost od dva do tri gola. Poluvrijeme su okončali sa +2, ali nisu nastavili u istom ritmu.

Poveli su u 33. minuti 13:16, a onda devet minuta nisu postigli gol. Igrači Sloge, predvođeni pucački raspoloženim Goranom Biljakom i Božidarom Simićem, napravili su seriju 5-0 i preokrenuli su rezultat u 42. minuti na 18:16.

Dvije minute kasnije “solari” su posljednji puzt izjednačili (18:18), a nakon toga na svaki njihov gol domaći igrači zabijali su po dva, te je susret okončan ubjedljivom pobjedom.

Biljaka i Simić postigli su po 8 golova, dok su u redovima Slobode najefikasniji bili Alen Ovčina sa 6 i Adnan Tufekčić sa 5 golova.

Suci Dejan Berjan (I. Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj) imali su “svoj” kriterij suđenja, pa su igrače Slobode isključili 18 minuta, upola više nego domaći, borbeni sastav.

Za Slogu je dosuđeno 8 penala (iskoristili su 5), a za Slobodu 6 (iskorištena 4).

Ovo je Slobodi peti prvenstveni poraz i trenutno je na 4. mjestu sa 19 bodova. (tl)