Posljednja provjera pred Evropu: Sloboda napunila mrežu zeničkog Čelika

U posljednjoj pripremnoj utakmici pred nastup u EHF European Cupu, večeras su u dvorani Mejdan u Tuzli rukometaši Slobode pobijedili Čelik iz Zenice, člana Prve federalne lige BiH, rezultatom 42:22 (22:5).

Sloboda je protiv Čelika obavila posljednji test pred susrete sa Klaksvikom s Farskih otoka (Foto: FB)

Utakmica je najavljena kao zatvorenog tipa, ali je na tribinama ipak bilo publike. Trener Mirko Mikić u prvom poluvremenu pretežno je na parketu držao iskusnije igrače, one koji će nositi teret nastupa u EHF European Cupu protiv Klaskvika s Farskih otoka (15. i 17. septembra, oba u Mejdanu).

Solidnu minutažu dobili su “igrači iz sjene”, a priliku je najbolje iskoristio Omar Babović koji je zabnio 8 golova.

Eldin Vuković je postigao 7, Marino Gabrieri je dodao 6, Gabrijel Mišetić 5, a Mirza Jusufović 4 gola.

Anes Bečić se u strijelce upisao 3 puta, po 2 gola postigli su Emir Suhonjić i Reno Čajić, dok su po 1 gol postigli Mirko Mišetić, Marko Lukić i Enes Skopljak.

U ekipi trenera Čelika, Mikija Filipovića, najviše golova postigao je Mirsad Čelenko 7, bivši igrač Slobode Ante Dragičćević upisao je jedan manje, dok je Danijel Jurić zabio 4 gola.

Kao što se vidi, čak 12 igrača domaćeg tima upisalo se u strijelce. Zeničani su u Tuzlu došli sa samo 10 igrača. Izveli su 6 sedmeraca, postigli 5 golova, dok je Sloboda s “bijele crte” šutirala 1-1.

Ovo je bila osma pripremna utakmica Slobode uoči službenog početka sezone, kako u Evropi tako i u domaćem prvenstvu. (As – Foto: FB)