Poraz košarkašica Jedinstva: Amerikanka najefikasnija, ali sa lošim procentom šuta!

Iako je posljednja četvrtina pripala gošćama (18:20), samo su uspjele ublažiti poraz, te su nakon dva kola bez pobjede, dok Play off ima omjer 1-1.

(Foto: Screenshot)

U okviru 2. kola prvenstva BNiH za košarkašice, danas je u Sarajevu ekipa Play offa pobijedila tuzlansko Jedinstvo rezultatom 73:59.

Domaće košarkašice riješile su u svoju korist prve tri četvrtine (21:16, 22:14, 12:9) i uoči posljednje dionice utakmice imale su veliku prednost od 16 poena.

U domaćem timu Dalila Slatina je ubacila 18, Azra Nikšić 13 (12 skokova), Danijela Rebić 9, a Berina Tekać također 7, ali i 10 skokova.

Najefikasnija u redovima Plavih bila je Amerikanka Chelsea Lindsay sa 20 poena (10 skokova), mada je imala loš procenat šuta od svega 28 posto. Ajla Hidić je postigla 13 poena koliko i Lejla Livadić, ali uz 10 skokova. (tl)