Play-off za prvaka u futsalu: Mostarci do druge pobjede nakon “penala”

U trećoj finalnoj utakmici play-offa za prvaka BiH, ekipa Mostar SG Staklorada slavila je večeras u Mostaru protiv Salines Tuzla Cityja rezultatom 13:12, ali tek nakon izvođenja “penala”.

U “regularnom” dijelu utakmice susret je završen 6:6, odnosno 8:8 nakon produžetaka.

Tuzlaci su poluvrijeme riješili u svoju korist sa 1:2, a u 25. minuti vodili su 3:5. Nakon što su prokockali dva “zicera” za povećanje vodstva, načinili su dvije pogreške, te su za minutu primili dva gola – 5:5 (34. minuta).

Domaći su potom poveli 6:5, da bi u zadnjoj minuti Tuzlaci poravnali na 6:6, pa su odigrana dva produžetka po 5 minuta.

Salines je poveo u 42. minuti 6:7, ali su u 47. minuti primili dva gola za preokret domaćina – 8:7. U zadnjoj minuti drugog produžetka rezultat je izjednačen (8:8), te su se izvodili “penali”.

Mostarci su postigli svih pet golova, Tuzlaci su jedan promašili i pobjeda je pripala domaćinu.

Trenutno rezultat u finalnoj seriji je 2:1 za Mostar SG Staklorad. Naredna utakmica igra se najvjerovatnije u srijedu u Tuzli. (tl)