Peljto sudio, Dedić asistirao u sjajnoj utakmici Twentea i Salzburga

Salzburg će u playoffu igrati protiv pobjednika duela Dynamo Kiev - Rangers.
cetvorka sudija iz bih predvodjena glavnim sudcem irfanom peljtom sudi utakmicu lige prvaka union berlin - napoli
(Sjajna utakmica u kojoj je pravu dijelio i najbolji bh. arbitar -Foto: Arhiva/TL)

Twente i Salzburg odigrali su neriješeno 3:3 u Enschedeu, ali Salzburg se plasirao u playoff Lige prvaka zahvaljujući pobjedi 2:1 iz prve utakmice.

Salzburg je poveo golovima Kjaergaarda u 17. minuti i Nenea u 25., uz asistenciju bh. reprezentativca Amara Dedića. Twente je smanjio preko Hilgersa u 43. minuti, ali Yeo je na početku drugog poluvremena vratio Salzburgu prednost od dva gola.

Twente je izjednačio pogocima Van Hoorenbeecka u 64. i Steijna u 87. minuti, no do četvrtog gola nisu uspjeli doći. Sudija Irfan Peljto iz BiH dosudio je jedanaesterac za Salzburg u 73. minuti, no Kjaergaard nije realizovao. Salzburg će u playoffu igrati protiv pobjednika duela Dynamo Kiev – Rangers.