Oproštaj uz poraz: Rukometaši Slobode ispustili veliku prednost i izgubili od Izviđača! (Foto)

Sloboda će bez obzira na ishod susreta posljednjeg kola ostati na 5. mjestu (sada ima 26 bodova, 10 pobjeda, 6 remija, 7 poraza), ali ovoga puta bez Evrope!

U susretu 25. kola prvenstva BiH za rukometaše, koji je, ujedno, bio i derbi kola, tuzlanska Sloboda je u dvorani Mejdan u Tuzli večeras poražena od novog prvaka BiH, Izviođača iz Ljubuškog, rezultatom 29:31 (17:13).

Drugi poraz na domaćem terenu, nakon Borca, posljedica je već sada poslovičnog pada u igri s dva lica. Vrlo dobro u prvom, kada su domaći vodili 16:11 (25. minuta), odnosno 17:12 pretkraj poluvremena, i vrlo loše u drugom, kada su primili čak 18 golova, a postigli samo 12.

Treba reći da je Sloboda u 41. minuti imala još značajnu prednost (23:18, Suhonjić), no brzopletost i greške u napadu omogućile su ‘skautima” da smanje prednost, a osam minuta kasnije i povedu – 24:25.

Nakon toga igrači trener Mirka Mikića samo su pokušavali sustići vodstvo protivnika, koje je išlo i do 4 gola prednosti (27:31).

Srijelci za Slobodu: Buljina i Pavlak po 5, Kurteš i Knežević po 4, Suhonjić, Milkunić i Janković po 3 gola, dok je 2 postigao Mišetić.

Za Izviđač: Pavlović 6, Milisavljević i Odak po 4, Šimić i Bubalo po 3 itd.

Prvak je Izviđač, ekipa koja je u toku prvenstva doživjela samo jedan poraz i dva puta remizirala, uz 18 pobjeda. (mp – Foto: Darko Zabuš)