OKK Sloboda slavila u Kaknju, treća pobjeda u nizu, Durmo 27 poena, Mustapić 20!

U susretu 15. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u Kaknju ekipa tuzlanske OKK Slobode pobijedila domaćine rezultatom 84:74 (20:19, 24:27, 24:16, 16:12).

Ovo je treća uzastopna pobjeda igrača trenera Damira Mulaomerovića, a “crveno-crni” su konačno omjer okrenuli na pobjedu više (7-6), popevši se sada u gornji dio prvenstvene tablice sa 20 poena.

U prvom poluvremenu igra je bila izjednačena, s čestim vodstvom jedne ili druge ekipe, a poluvrijeme je dobio Kakanj sa 46:44.

Kapitalnu prednost gosti su ostvarili u trećoj četvrtini (+8), a prednost su povećali i u posljednjoj, tako da su ukupno riješili u svoju korist tri četvrtine, a time i pobjedu.

Goste su do pobjede predvodili Ibrahim Durmo sa 27 poena (10 skokova) i Jakov Mustapić sa 20 poena (12 skokova), a dvocifren učinak imali su još Ivan Miličević i Đorđe Lelić sa po 10 poena, dok je Amerikanac Strong ubacio 8.

U ekipi Kaknja, koja je ostala na posljednjem mjestu sa 16 bodova, najviše poena postigli su Jackon Dubinski 17, te Aldin Muflizović 13 (11 skokova).
Zanimljivo je da je Fahrudin Mangafić za OKK Slobodu odigrao više od 21. minute susreta, a nijednom se nije upisao u strijelce, šutirajući svega jednom za dva poena, što je za ovog igrača pravi kuriozitet.

U narednom 16. kolu (30. januar) OKK Sloboda dočekuje ekipu Sparsa.(tl)