OKK Sloboda nakon preokreta u drugom poluvremenu savladala Promo (Foto)

OKK Sloboda do izjednačenja dolaz kod rezultata 54:54, a u  četvrti period ulazi se rezultatom 67:60 za domaći tim
prvenstvo bih 11 kolo okk sloboda kk promo
Najefikasniji u redovima OKK Sloboda bio je Jakupović (Foto: D. Zabuš)

Košarkaši OKK Slobode u Mejdanu dočekali su ekipu Proma iz Donjeg Vakufa u 11. kolu prvenstva Bosne i Hercegovine, te slavili pobjedu rezultatom 90:72.

Iako je Promo bolje otvorio susret domaći tim u završnici prve četvrtine serijom poena dolaze do prednosti od devet razlike (29:20).

U drugom periodu gosti igraju znano bolje pa do kraja poluvremena stiču blagu prednost i na odmor odlaze sa vodstvom 47:40.

OKK Sloboda do izjednačenja dolazi kod rezultata 54:54, a u  četvrti period ulazi se rezultatom 67:60 za domaći tim. Do kraja utakmice Tuzlaci povećavaju prednost i utakmicu mirno privode kraju za sedmu pobjedu u prvenstvu BiH.

Kod OKK Sloboda najefikasniji bio je Jakupović sa 18 poena, Sejfić i Strong Moore postigli su 14, a Nigerijac Eke 13. Petojević je kod gostiju bio najefikasniji sa 17 poena, dok je Punter postigao 16.