OKK Sloboda na čelu Lige 6: U Mejdanu pala Bosna Meridianbet! (Foto)

Domaći sastav odlično je otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini stekao prednost od 9 poena i u preostale tri, dosta izjednačene, nije dozvolio da se ova razlika istopi
Kosarka_OKK Sloboda_Bosna
(OKK Sloboda je slavila protiv Bosne u četvrtom međusobnom susretu ove sezone – Foto: Darko Zabuš)

Košarkaši OKK Slobode upisali su i drugu pobjedu u Ligi 6, nakon što su večeras u tuzlanskom Mejdanu, u okviru 2. kola ovog takmičenja, savladali srajevsku Bosnu Meridianbet rezultatom 88:79 (25:16, 19:19, 20:22, 24:22).

Ovo je bio četvrti međusobni susret ova dva tima, a treći u Mejdanu, i prva pobjeda izabranika trenera Adnana Žunića, koji je nakon Širokog “skinuo skalp” i drugom favoritu prvenstva BiH.

Domaći sastav odlično je otvorio utakmicu i u prvoj četvrtini stekao prednost od 9 poena i u preostale tri, dosta izjednačene, nije dozvolio da se ova razlika istopi. Iako su studenti početkom posljednje četvrtine smanjili prednost na 64:61 (32.), igrači u crveno-bijelim dresovima odlično su odigrali preostale minute, imali su mirnu ruku kod izvođenja slobodnih bacanja i dovoljno čvrstu odbranu da ostvare drugi uzastopni trijumf.

OKK Slobodu su do pobjede predvodili Bojić sa 20, Eke sa 18, Brewton sa 13 i Sejfić sa 11 poena (10 skokova).

U ekipi Bosne Meridianbet Pašalić je ubacio 14, Hadžifejzović 13, Caruthers 12, a Zubac 11 poena.

U ovom kolu Široki je pobijedio Mladost 104:86, dok je utakmica Borac – Igokea odgođena.

Nakon drugog nepotpuno kola OKK Sloboda je u vodstvu sa 4 boda (2-0), Ispred Širokog sa 3 (1-1), Igokee i Borca sa po 2 (-1), dok Bosna Meridianbet i Mladost imaju po 2 boda (0-2). (mp – Foto: Darko Zabuš)