Odbojkašice Slobode poražene od Centar ORT-a iz Sarajeva

Odbojka, Kup FBiH, Sloboda, ORT Centar
(Detalj sa meča Sloboda – Centar ORT iz prošle sezone – Foto: TL, arhiva)

Odigrani su susreti 1. kola odbojkaškog prvenstva BiH u obje kategorije. Svi klubovi s područja TK doživjeli su poraze.

Odbojkašioce Slobode izgubile su u Sarajevu od ekipe Centar ORT u četiri seta. Dobile su prvi set 22:25, ali su nakon toga izgubile tri naredna 25:20, 25:14, 26:24. Najmlađa ekipa u Premijer ligi BiH nije razočarala.

Kula Gradačac pružila je snažan otpor aktuelnim prvakinjama. I one su dobile prvi set 25:23, ali su Gačanke pokazale da su i ove sezone najozbiljnije kandidatkinje za naslov prvakinja. Tri naredna seta riješile su u svoju korist: 17;25, 21:25, 17:25. Ukupno 1:3.

Naposljetku, odbojkaši Bosne iz Kalesije poraženi su od novajlije u ligi, ekipe Gradiška rezultatom 2:3. Gosti su poveli s 0:2 (22:25, 15:25), ali su se domaći uspjeli vratiti dobivši treći i četvrti set, oba sa 25:22.
U petom su gosti imali više snage i koncentracije za pobjedu 8:15, odnosno, ukupno 2:3.