Odbojka: Banjalučanke nanijele prvi poraz Bimal Jedinstvu, Mladost ka novoj tituli

Veliko iznenađenje dogodilo se u prvoj finalnoj utakmici play-offa odbojkašica.

U dvorani Borik u Banjoj Luci ekipa Banjaluka Voley nanijela je prvi ovosezonski poraz Bimal Jedinstvu iz Brčkog, pobijedivši s glatkih 3:0 (25:23, 25:17, 25:20).

Višestruke prvakinje BiH ovoga puta nisu imale pravi odgovor na izvrsnu igru Banjalučanki, tako da će uzvrat (16/17. aprila u Brčkom) biti veoma zanimljiv.

Za titulu prvaka igra se u dvije dobijene utakmice.

U konkurenciji odbojkaša sve ide prema prognozama. Ekipa Domaljevca nije uspjela u Orašju slaviti protiv brčanske Mladosti koja je pobijedila u prvoj finalnoj utakmici rezultatom 1:3 (25:18, 16:25, 23:25, 27:29).

Domaći su poveli 1:0, drugi set su izgubili relativno lako, a u naredna dva vođena je velika borba u kojoj su Brčaci bili s(p)retniji, pogotovo u četvrtom setu gdje je odigrano ukupno 56 poena.

Revanš susret zakazan je u Brčkom 17. aprila, a Mladost je na korak od nove titule prvaka BiH. (mp)