Nurkić sa Phoenixom nadigrao Dončićev Dallas

Jusuf Nurkić je za 21 minut na parketu postigao osam poena, pet skokova i tri asistencije

Košarkaši Phoenix Sunsa u noći sa srijede na četvrtak ubjedljivo su savladali Dallas Maverickse rezultatom 132:109.

Bila je to utakmica koja je počela loše za Phoenix, koji je nakon prve četvrtine gubio sa 34:25. Do kraja poluvremena, Sunsi su se uspjeli vratiti i na odmor otići sa minimalnim i prihvatljivim zaostatkom 58:57.

Treća četvrtina u potpunosti je pripala Phoenixu, koji početkom te dionice stiže do prvog vodstva na utakmici, koje se vrlo brzo penje i na dvocifrenu razliku. Na kraju treće četvrtine, Phoenix je imao +22 (100:78) pa je praktično već obezbijedio trijumf.

Gosti su do kraja mirno priveli meč kraju i slavili sa 23 poena razlike.

Pobjednički tim je sa 46 postignutih poena predvodio sjajni Booker, koji je tome dodao sedam skokova i tri asistencije. Kod Dallasa je najbolji igrač bio Luka Dončić sa 34 poena, osam skokova i devet asistencija.

Naš Jusuf Nurkić je za 21 minut na parketu postigao osam poena, pet skokova i tri asistencije. Za njega je ovo bila četvrta utakmica u nizu sa jednocifrenim poenterskim učinkom.

Phoenix zauzima šesto mjesto na Zapadnoj konferenciji i u seriji je od šest pobjeda. Dallas je pozicioniran dva mjesta niže. (A)